BallinaAktualitetHabia e gazetës gjermane/ Shqipëria në protesta dhe drejt destabilitetit, Rama hap...

Habia e gazetës gjermane/ Shqipëria në protesta dhe drejt destabilitetit, Rama hap ekspozita!

Gazeta gjermane, Tagesspiege i ka kushtuar një artikull hapjes së ekspozitës me piktura të Edi Ramës. Në artikull thuhet se është habitës fakti, që sipas tyre Rama çel një ekspozitë, ndonëse është kryeministri i një vendi në destabilitet, një vend i cili po proteston dyfish. Edi Rama ka probleme të tjera veç artit. Shqipëria, kryeministër i së cilës ai është që prej vitit 2013, po proteston dyfish, me studentët e pakënaqur dhe me një opozitë të irrituar.

Nga jashtë, është e vështirë të vlerësosh kriticizmin, dhe natyrisht të kënaqesh me një politikan i cili-kur ishte ende kryetar bashkie-trishtimin e kryeqytetit shqiptar, Tiranës, e luftoi në mënyrë të suksesshme me anë të ngjyrave duke fituar simpatinë e të gjithëve.

Madje, është edhe surprizuese, që në gjithë këtë destabilitet politik, Rama hap ekspozitën e tij, i përqendruar në ekzistencën e tij të dytë si artist’, shkruhet në gazetë

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments