Ndalimet e qytetarëve/Kreu i PD Fier Luan Baçi: Ndaloni arrestimet e porositura nga Rama

0

Në Fier vijojnë arrestimet e policisë ndaj qytetarëve që protestuan kundër kryeministrit Rama. Pas reagimit të ashper ish deputetit të Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, eshte edhe kreu i PD-së për Fierin, ish deputeti Luan Baçi qe gjithashtu ka reguar po prere dhe ashper ndaj policise se shtetit duke e akuzuar per perdorim politik. Përmes një postimi të gjatë në Facebook, ish-deputeti shkruan se, kryeministri kërkon të hakmerret ndaj qytetarëve fierakë që i treguan se ishte “non-grata”.

Reagimi i plotë i kryetarit të PD, Fier:

KRYEMINISTRI, I KORRUPTUAR DHE I PA PERGJEGJSHEM.

Ka vendosur te hakmerret, ka dhene urdher, qe te arrestohen, te gjithe qytetaret Fierak, qe e degjeneruan dhe i treguan se eshte i pa deshirushem, ketu.

Per kete, ka urdheruar policin e Fierit, qe te proçedohen dhe te shoqerohen, sa me shume, qytetare, tu behet presjon dhe te shantazhohen.
E filluan, diten e shtune, duke arrestuar 10 persona ,dhe po e vazhdojne, sot te dielen, me 8 te tjere.

Eshte pergatitur lista me rreth 120 persona dhe jane leshuar si qente, ne çdo lagje te Qytetit dhe ne zonat per rreth, kane, vajtur, deri ne Mallakaster, duke arrestuar, persona qe rastesisht jane ndodhur ne Fier dhe i jane bashkuar protestes dhe e akuzojne, per plagosjen e policit.
Diten e shtune arrestuan Artur Veliaj, kryetar seksioni dhe nje familjar model dhe e mbajten deri ne oren 2 pas mesnate duke i bere presion, qe te pranonte, se ishte ai autori, por pastaj e nxorren duke i marre 100 €.

Atyre u duhet me pa tjeter, nje autor dhe ate do ta shpikin, tani thone per Pellumb Isufaj, qe as nuk lidhje fare me kete histori.

E kane mes tyre autorin, vet e kane organizuar, si çdo gje te piset, qe vetem ata e dine si behet.

Qytetaret pjesmarres ne protest dhe familjaret e tyre , po kalojne dite terrori, jane te shqetsuar dhe te terrorizuar ,duke pare çdo momente, forca policore, me uniforme dhe pa uniforme, qe po gjurmojne, qytetaret dhe familjaret e tyre, duke vajtur, ne oret e vona, ne banesat e tyre.

Shume prej tyre, nuk rrine ne shtepit e veta, por kane ikur te te afermit, ose ne hotele.

GJENDJE SHUME E VESHTIRE DHE TERRORIZUESE NE FIER.

I BEJ THIRRIJE PUBLIKE, DREJTORIT TE PERGJITHSHEM TE POLICISE DHE MINISTRIT TE RENDIT:

NDALONI GJUETINE E SHTRIGAVE.
BOLL ME PRESIONE DHE SHANTAZHE.

MOS, U BENI SHERBETOR TE NJE NJERIU TE PA PERGJEGJSHEM.

ZBATONI LIGJIN, PER TE GJITHE NJELLOJ.

NJE DITE DO TE PERGJIGJENI, PER KETO VEPRIME.

DHE KJO DITE PO VJEN. ESHTE SHUME AFER

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.