BallinaKryesoreTjetër kandidat nga PD do të hyjë në Parlament, ja sa...

Tjetër kandidat nga PD do të hyjë në Parlament, ja sa deputetë kanë vendosur të marrin mandatin

Një tjetër kandidat nga listat e Partisë Demokratike ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit, duke i hapur kështu rrugë marrjes së mandatit të deputetit. Kandidati i PD-së në Vlorë që ka pranuar mandatin është Adriatik Alimadhi. Almiadhi është ndër të tjera edhe kryetar i Partisë Balli Kombëtar, si dhe aleat i PD-së.
Arben Elezi, i renditur i pesti në listën e PD-së në qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e 2017-ës, dhe Amra Borova, e renditur e treta në listën e LSI në qarkun e Shkodrës, kanë dorëzuar gjithashtu sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularët dekriminalizimit.

Deputetët e rinj:

Ylli Shehu – LSI
Enver Roshi – LSI

Edmond Rrushi – LSI
Aurora Mara – LSI
Elda Hoti – LSI

Erdiola Braha – LSI
Edlira Hyseni – LSI
Ralf Gjoni – LSI
Nimet Musai – LSI
Enada Koçiraj – LSI
Lefter Maliqi – PD
Majlinda Halilaj – PD
Ligoraq Karamelo – PD
Alban Zeneli – PD

Kanë dorëzuar formularët:

Arben Elezi – PD
Amra Borova – LSI
Adriatik Alimadhi – PD

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments