BallinaAktualitetFesta e Sulltan Nevruzit, Meta: Zoti e bekoftë Shqipërinë

Festa e Sulltan Nevruzit, Meta: Zoti e bekoftë Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët bektashianë në ditën e Sulltan Nevruzit. Përmes një postimi në “Facebook’, Kreu i Shtetit i uron popullit shqiptar shëndet dhe mbarësi në familje.

Ndër të tjera, Meta shprehet që kjo ditë simbolizon lindjen e shpresës dhe rigjallërimin e natyrës.

“Të dashur miq,
Në këtë ditë feste dhe optimizmi pranveror, që simbolizon lindjen e shpresës, rigjallërimin e natyrës dhe përkon me lindjen e Imam Aliut, dua t’i uroj mbarë popullit shqiptar dhe në veçanti besimtarëve bektashianë kudo ndodhen Gëzuar Festën e Sulltan Novruzit!
Shëndet dhe mbarësi paçi gjithmonë në familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe kombin shqiptar!”, shkruan Meta në Facebook.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments