Paloka ne mbyllje te protestes: Te shporrret Rama, ja pse sot studentët ishin ne balle te zemerimit qytetare…

0

Është mbyllur pas 3 orësh edhe sot protesta e opozitës së bashkuar. Në mungesë të kreut të PD-së, Lulzim Basha, nënkryetari i kësaj force politike, Edi Paloka mbylli në këtë mënyrë protestën e opozitës me një fjalim përmbyllës.

“Rama ik! Vëllezër dhe motra dua t’ju përshëndes edhe njëhrë për forcën tuaj, rezistencën tuaj. Tju përshëndes edhe në emër të kryetarit të PD, zotit Lulzim Basha. Sot protestën tonë e drejtuan jo më kot studentët. Ata ishin në ballë, ata ishin zemra e protestës. Shqipëria që ne duam jo ajo që do Edi Rama, është Shqipëria e studentëve, është Shqipëria që duam për të rinjtë tanë”, tha Paloka.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.