Tender 10 mln USD për spitalet ?Bardh Spahia pyet: Si është e vërteta zonja ministre?

0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia i kërkon të vërtetën për një tender 10 milionë dollarë Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Në një status në “Facebook”, Spahia publikon mesazhin e një operatori ekonomik që thotë se Ministria e Shëndetësisë po finalizon një tender me vlerë 10 mln dollarë për të gjitha spitalet e vendit. Sipas denoncuesit, në dy lotet e tenderit ka vetëm një ofertë. Madje ai thotë se janë 4-5 mln dollarë fitim dhe se ministrja Manastirliu merr gjysmën.

POSTIMI I SPAHISË
Si është realiteti i këtij tenderi 10 milionë dollarësh zonja ministre? Bëj transparencë! I bëj thirrje strukturave ligjzbatuese të bëjnë verifikimet! Abuzimi me paratë e taksapaguesve e në dëm të shëndetit të qytetarëve është VEPER PENALE!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.