E tmerrshme/Bilioneri humb tre fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës(Fotot)

0

Bilioneri dhe zotëruesi i ASOS, Anders Holch Povlsen ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës gjatë pashkëve të dielën.

Disa ditë para sulmeve, një nga fëmijët e Povlsen, Alma ndau një foto të pushimeve të fëmijëve të tjerë , Astrid, Agnes dhe Alfred pranë një pishinë. Povlsen, 46, është i martuar me Anne Storm Pedersen.

Çifti u takua kur Ana filloi të punonte në sektorin e shitjeve në Bestseller. Ai është një nga njerëzit më të pasur të Danimarkës. Pas vdekjes së babait atij i kaloi biznesi i“Bestseller” kur ai ishte vëtëm 28 vjeç.

7 bomba vetëvrasëse vranë të paktën 290 njerëz në një sulm të kordinuar në një hotel me 5 yje dhe kisha gjatë pashkëve të së dielës. Munisha Gunasekera, komisioneri i Sri Lankës për Britaninë, u shpreh se të paktën 8 persona me kombësi britanike kanë ndërruar jetë gjatë sulmit. Ende asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësi lidhur me sulmin.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.