(FOTOT)/Kryeministri përfundon në kazanin e plehrave. Kamza fle e zgjohet me “Rama Ik”

0
140

Protestat antiRama me të gjithë mjetet dhe mënyrat tashmë janë shtuar, fal urrejtjes që qytetarët kane ndaj qeverisjes arrogante dhe te korruptuar, menyres se si Rama drejton dhe nuk po e durojne dot me kete kryeminister.
Tani ne keto momente ne Kamez te rinjte po mbushin me parulla rrugët e Kamzes dhe jo vetem, por dhe kazanet e plehrave e ku mundin me thirrjet “Rama ik”.
Te rinjte e LRI Kamez dhe Paskuqan po nxijne emrin e atij qe po ju nxin jeten duke mos iu krijuar asnje mundesi te bejne nje jete normale ne kete vend ku fal qeverisjes se kapur nga krimi dhe pamundesise per ta zhvilluar kete vend nje pjese te bashkemoshatarave te tyre i ka detyrouar Rilindja te largohen nga Shqiperia. Kamza eshte nje enderr e keqe e kryeministrit Rama dhe kreut te organizates Rilindje i cili pavaresisht perpjekjeve te pafundme me cdo lloj menyre nuk ka mundur te fitoje asnjehere ne kete Bashki.
Ai ka humbur cdo pale zgjedhje lokale dhe parlamentare ne kete qytet dhe i njejti fat e pret serish tashme me aleancen PD-LSI. Kamza serish do ta votoj kundra kete kryeminister mashtrues i cili nje nga megamashtrimet e tij me te medha sic eshte premtimi per legalizimet falas e ka bere nga sheshi i qytetit te Kamzes me deputetet Pjerin Ndreu dhe Rakip Suli.