BallinaAktualitetFoto dhe Video/Skandaloze, prindërit rrëfejnë si iu helmoi gazi lotsjellës fëmijët, 8...

Foto dhe Video/Skandaloze, prindërit rrëfejnë si iu helmoi gazi lotsjellës fëmijët, 8 dhe 12 vjeç

Gazi lotsjelles helmon femijet. 2 vajza, 8 dhe 12 vjeç jane ne spitalin e pediatrise, pasi humben ndjenjat mbreme nga hedhja pa mase e gazit lotsjelles. Nenat e vajzave deshmojne momentet dramatike te goditjes me gaz dhe uje me presion nga policia mbi protestues paqesore.

Deshmia e pare:

Papritur filloi gaz lotsjellës, se nga erdhi kjo, ne nuk e dinim. Pash fëmijën që m’u shtri përdhe. am qarë kam ulëritur, “çupa, më iku çupa, më iku çupa.” Villte pa pushim çupa ime. “Mami syri. Mami syri.” U shtri çupa pa ndjenja përdhe.

Dëshmia e dyte:

Lajmëruam ambulancën. Ata që ishin aty tek lokali na dhanë ndihmën e shpejtë, se desh na vdiqën fëmija. I mbytën të vjellat. Kemi ardhur me urgjencë, me të vjella i kemi sjellur në gjendje shumë të rëndë fëmijët. Edhe tani që është ora 2 e gjysëm, 3, me të vjella, me probleme nga sytë, nga fytyra janë të djegur dhe nga mushkëritë nuk mbushet dot me ajër. Na helmuan fëmijët.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments