Haradinaj përkujton të zhdukurit e luftës: Obligimi ynë që ta zbardhim fatin e tyre!

0

Ramush Haradinaj, kryeministri i dorëhequr i Kosovës, ka marrë pjesë sot në ecjen solidarizuese në Prishtinë në përkujtim të të zhdukurve të luftës. Haradinaj ka bërë edhe një premtim të fortë. Në mesazhin e tij në Fb, ai shkruan:

“Të zhdukurit e luftës janë plaga jonë më e madhe, që na përcjellë secilën ditë, tash e dy dekada. Sot, në nderim të tyre mora pjesë në ecjen solidarizuese dhe bëra homazhe te Obelisku i të pagjeturve të luftës, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve. Është obligim i yni shtetëror që të punojmë përditë, pa u ndalur, që ta zbardhim fatin e tyre. Kosova nuk harron!”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.