Dënimi i kampionit të kthyer në qaraman

0
Nga Flamur Vezaj 

Denimin me kusht, ish-kryetari i PS-se se Tiranes njeherazi kampioni i kanabizimit te vendit Sajmir Tahiri, e fitoi fal loteve, paaftesise me dashje te prokuroreve dhe nderhyrjes politike!

#Lotet, tashme e ka bere te rruges qe para se te merret nje vendim ndaj tij, ish-ministri i Brendshem Sajmir Tahiri te qaj! Jo te qaj si vajtuesit e zones se Miredites se ate rol e ben ne telefon dhe ne shtepi, por te perlotet para publikut!

Ashtu beri ne emisionin “Opinion” nje dite para vendimit te Deputeteve “gjyqtare” te kerkeses se prokurorise per lejimin e arrestimit te tij, e qe lotet ben efektin e duhur! Si dhe qurravitjen diten e vendimit brenda salles se gjyqit ne Gjykaten e Krimeve te Renda, ku sic duket edhe kete radhe perlotja beri efektin e saj para dy femrave gjyqtare! Etj etj…

#Paaftesise me dashje, sepse prokuroret nuk arriten te sinkronizonin pergjimet italine me provat ne teren, duke mos u thelluar per ti lene hapesire gjykates qe mos ta denoje Tahirin per trafik droge e grup te strukturuar kriminal! Nuk kane bere gjene me elementare te kerkonin identifikimin e vendeve te takimit nepermjet te antenave celular mes Hanilajve e Tahirit! Nuk hetuan dhe as nuk vepruan mbi bazen e ligjit Antimafia per ti kerkuar llogari per udhetimet e lukesit, veshjen e shtrenjte e aksesoret e dukshem si ora e syze pa hy pasurise se prinderve! Prokuroret nuk arriten ti japin pergjigjie edhe pyetjes me te thjeshte, pse kusherinjet paguan 30 mije euro per ti rregulluar Tahirit skafin e prishur, ia kishin borxh, ia bene dhurate etj etj!

#Nderhyrjes politike, qe kur deputetet e “byros politike” ia bene gjyqin prokuroreve ne Komision te Kuvendit duke ia kerkuar provat e ne vazhdim me heqjen me stil te tre prokuroreve te ceshtjes e deri te takimet sekrete te seksereve poltike me prokuroret e drejtuesit e saj degjeneruan ceshtjen ne jete gjendje! Etj etj…

#P.S. Keto e te tjera si keto thash ne nje lidhje nga USA me Televizonin “ORANEWS” ne Tirane!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.