“Po sikur Rama më në fund të ketë reflektuar?”/Ja çfarë shkruan Paloka pas “Danke”-s së kryeministrit

0

sh deputeti i PD, Edi Paloka ka komentuar reagimin e kryemimistrit Edi Rama për vendimin pozitiv të CDU/CSU për çeljën e negociatave. “Ore…po sikur ta shohim me pozitivitet qendrimin e Ramës për vendimin e CDU/CSU.

Po sikur Rama më në fund të ketë reflektuar? Mbase këtë herë falenderimi i Ramës do të thotë qe ai ka vendosur të pranojë përgjegjësinë e tij për bllokimin e integrimit dhe krizën e gjithanëshme të vendit”, shkruan Paloka.

Sipas Palokës. falenderimi i Ramës do të thotë që ai për herë të parë jo vetëm pranon “krizën e thellë” por angazhohet për zgjidhjen e saj.

Postimi i plotë i nënkryetarit të PD:

Ore…po sikur ta shohim me pozitivitet qendrimin e Rames per vendimin e CDU/CSU

Po sikur Rama me ne fund te kete reflektuar?

Mbase kete here falenderimi i Rames do te thote qe ai ka vendosur te pranoje pergjegjesine e tij per bllokimin e integrimit dhe krizen e gjithaneshme te vendit!

Mbase falenderimi i Rames do te thote qe jo vetem i ka kuptuar dhe pranuar 9 kushtet , por dhe qe angazhohet per plotesimin e tyre!

Mbase falenderimi i Rames do te thote qe ai ka reflektuar dhe per farsen e 30 qershorit!

Falenderimi i Rames madje do te thote qe ai per here te pare jo vetem pranon “krizen e thelle” te cilen e ka mohuar deri dje, por angazhohet dhe per zgjidhjen e saj…! Apo…?

Vetem ne se nuk e ka konsultuar qendrimin me pare me Taon

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.