Dua Lipa, albumi i saj më i suksesshmi nga një artiste femër

0

Pasi arriti shifrën e 100 milionë klikimeve me këngën “New Rules” dhe renditjes në vend të parë të “Offical UK Top Charts”, ajo arriti dhe një sukses tjetër.
Artistja me hitin e saj “New Rules”, zuri vendin e parë në platformën online të muzikës “Spotify” për UK. Tani nga po e njëjta platformë, albumi i saj u shpall si më i miri i të gjitha kohërave nga një artiste femër.
Albumi i titulluar “Dua Lipa” u publikua në 2 qershor të 2017 nga Warner Bros. Ai përmbante 8 këngë, duke përfshirë dhe këngët “Be the one”, “Hotter than hell”, “Blow your mind”, “IDGF” dhe “New Rules”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.