Italia nuk di të ndalet/Siguron kualifikimin për në Euro 2020

0

Italia është ekipi i dytë që siguron kualifikimin për në Euro 2020 pas Belgjikës ku në shtatë takime ka po aq fitore.

Ekipi i Mancinit mposhti mbrëmjen e sotme Greqinë me rezultatin 2-0, me golat e shënuar nga Jorginho dhe Bernardeschi.

Kur kanë mbetur edhe tre sfida për tu luajtur në vendin e dytë është Finlanda me 12 pikë, ndjekin Armenia me Bosnjen me nga 10-pikë.

Teksa Greqia është me 5 pikë në vendin e pestë dhe mbyll Lihtenshtejn me një pikë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.