Spanja shtyn festën, kualifikimi i ‘ikën’ në shtesë

0

Spanja ka barazuar me rezultatin 1-1 në fushën e Norvegjisë në ndeshjen e shtatë të vlefshme për kualifikueset e Euro 2020.

Ekipi iberik kishte fituar 6 të parat dhe ishte shumë pranë fitores së shtatë, por një penallti në minutën e 93 ndali ecurinë e fitoreve radhazi.

Në rast fitoreje ata do të ishin zyrtarisht në Euro 2020.

Gjithsesi kualifikimi për në Europian nuk duhet vënë në dyshim për spanjollët pasi duhet të ndodhë një çmenduri që ata të përfundojnë të tretët, ku mjafton të përmendim ndeshjen që ata kanë brenda me Maltën për të siguruar kualifikimin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.