VIDEO/Ndodh në Itali, flamuri shqiptar “tërbon” tifozët serb

0

Tension dhe ndërprerje në ndeshjen miqësore mes Brescias dhe Vojvodinës. Shkak është bërë një flamur i Shqipërisë, i vendosur në një nga pjesët e fushës. Flamuri kuqezi ka “tërbuar” tifozët serb, të cilët kanë tentuan të konfliktoheshin fizikisht me personat që e zotëronin.

Gjithsesi, ndarëset mes tribunave dhe ndërhyrja e Carabinierëve dhe Digos i ka lënë mundësinë grupit shqiptarë që të largohen, duke shmangur një konflik të përgjakshëm.

Ky veprim është cilësuar si provokim për çështjen e Kosovës nga ana e tifozëve serb të Vojvodës. Ngjarja ndodhi në minutën e 7-të të takimit, i cili u pezulluar për më shumë se 15 minuta, për të nisur më pas normalisht.

Kujtojmë që për Brescia aktivizohet edhe lojtari i kombëtares shqiptare, Emanuele Ndoj dhe ky duket të jetë shkaku i prezencës së flamurit shqiptar në këtë ndeshje kontrolli.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.