Negociatat/ Presidentja e Komisionit Evropian shuan shpresat

0

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk sheh shpresë në horizont për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.. Çfarë tha ajo në Samitin e liderëve të BE.

“Fatkeqësisht, nuk ka shenja pozitive për një vendim për fillimin e negociatave të pranimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore”, theksoi ajo, teksa mori pjesë në samitin e liderëve të BE-së.

“Më vjen shumë keq sepse besoj me vendosmëri se të dy vendet kanë bërë përpjekje të mëdha për të ecur më afër standardeve evropiane dhe meritojnë një sinjal pozitiv,” theksoi von der Leyen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.