VIDEO | “Më fal, më fal”, gafa e gazetares përballë sulmuesit anglez

0

Sulmuesi anglez i Southampton, Danny Ings, po bën një sezon të shkëlqyer. Numri 9 i “Shenjtorëve” shënoi golin e fitores në takimin kundër Leicester, sfidë që u mbyll me rezultatin 1-2. Me këtë gol, Ings u ngjit në kuotën e 14 rrjetave të realizuara në Premier League.

Pas ndeshjes, bomberi anglez foli për mediet, më konkretisht përballë një prej gazetareve të kanalit zyrtar të Premier League. Kjo e fundit, bëri një gafë, duke i thënë se Ings kishte shënuar 13 gola.

“13 gola në Premier League këtë sezon, renditeni i treti në listën e golashënuesve. Synoni që ta fitoni ‘Këpucën e Artë’?”, ishte pyetja e gazetares. Dhe Ings, me një qetësi të jashtëzakonshme dhe me një buzëqeshje karizmatike, i përgjigjet: “Kam shënuar 13, apo 14 gola? Mendoj se janë 14”.

Gazetarja përgjigjet menjëherë, duke i thënë: “14, më fal, më fal”. Një bisedë që u kalua me shaka dhe sulmuesi anglez vijoi më pas në fjalën e tij.

Southampton FC

@SouthamptonFC

*1️⃣4️⃣

Not that you’re counting, @IngsDanny 😉

Embedded video

468 people are talking about this

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.