Inter pranë goditjes së madhe, zikaltërit mbulojnë me “ar” Kristian Eriksen

0

Inter është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e dimrit. Klubi zikaltër ka dëgjuar thirrjen e Antonio Conte pas barazimit kundër Atalantës, duke përshpejtuar tratativat që do të sjellin në Serie A, Kristian Eriksen. Mediat italiane zbulojnë edhe detajet financiare, që i janë propozuar dhe pranuar nga futbollisti danez, që do të largohet nga Tottenham.

Skysports Christian Eriksen 4889613

Inter është gati të shpenzojë deri në 25 milion euro për kartonin e tij. Vetë Eriksen do të firmosë një kontratë 4-vjeçare, nga e cila do të fitojë 7.5 milion euro në sezon plus bonuset. Duke qëndruar në atë që raportojnë mediat përtej Adriatikut, palët janë në detajet e fundit dhe marrëveshja është vetëm çështje orësh.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.