“Ne nuk të japim Kosovo, ke qenë gjithmonë e jona”, tenisti serb provokon me këngë ultranacionaliste (video)

0

Tenisti serb Novak Djokovic, që fitoi turneun e Australisë në këtë sport ka vendosur të provokojë shqiptarët me këngë ultranacionaliste. Në dhomat e zhveshjes, Djokovic u shfaq në video bashkë me ekipin e tij i ekzaltuar duke kënduar një pjesë të këngës ultranacionaliste, ku theksohet se Kosova është pjesë e serbisë.

‘Ne nuk të japim, Kosovo. Ke qenë gjithmonë e jona që nga fillimi’. Në një reagim në rrjete sociale, ambasadori i Kosovës ne Bullgari shkrunte se ai mund të jetë kampion tenisi, por mbetet një primitiv.

“Pas marshimit ushtarak, ata vazhduan me Kosovën. Ju mund të jeni një fitues i ATP, por ju mbeteni një nacionalist dhe shovinist primitiv, i prapambetur dhe i zakonshëm i Ballkanit. Nuk është rastësi që Novak Gjokoviç është kampioni më pak i dashur i tenisit në histori,” shkruante Cana në rrjete sociale.

Nasa CZV@nasa_czv

Ко да ми отме из моје душе Косово ❤️🇷🇸

Embedded video

712 people are talking about this

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.