VIDEO/Artan Hoxha: Një pjestar i forcave speciale dyshohet se ekzekutoi me 13 plumba Guxim Gjyriçin

0

Artan Hoxha publikoi sot video nga largimi i atentatorëve të Guxim Gjyriçit në Tropojë duke theksuar se i frikësohet një rifillimi të vrasjeve në këtë qytet.

Hoxha tha se dyshohet se pas vrasjes fshihet një ish-pjestar i forcave speciale të Shqipërisë.

“Dyshohet se është një pjestar i forcave speciale dhe po verifikohet vendi ku ai ishte në momentin e ngjarjes.

Dyshimet janë edhe për një personazh shumë të fuqishëm i botës së krimit në zonë. Nuk është përjashtuar edhe një kombinacion i këtij grupi përsonash të jenë bërë bashke për të goditur. Kjo gjë ka ndodhur edhe kur u sulmuan Haklajt dhe aty kishte disa grupe që u bashkuan kundër tyre”, tha Hoxha.

Hoxha bëri edhe një lidhje mes vrasjes së Shkëlqim Haklajt më 5 janar të vitit 1998 dhe asaj të Guxim Gjyriçit në natën e 5 janarit të vitit 2020.

“Vrasja e Shkëlqim Haklaj nuk është hetuar kurrë ishtë Presidenti Berisha shprehej se e donte të gjallë a vdekur sepse ko pengonte mitingun”, vijoi gazetari.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.