Shpërthen Agron Duka: Ky parlament turp i botës, Rama kurrë të mos fitojë më

0

Kreu i PAA-së, Agron Duka, thotë se vendi i ka të domosdoshme zgjedhjet e parakohshme.

I ftuar në “360 Gradë” në RTV Ora, Duka tha se parlamenti aktual është turpi i botës.

Duka: Ne kemi thënë se parlamenti është rezultat i votave të vjedhura, prandaj dolëm. Futja në zgjedhjet lokale ishte me e çu dëm atë luftë. Nëse ty të pëlqen që 5 kryetarë bashkie të  dalin me probleme në procesin e dekriminalizimit ndërkohë që bëhen votime dhe jo zgjedhje, nëse të pëlqen që ky parlament që është turpi i botës, nëse të pëlqen që pushteti të përqëndrohet në një dorë, nëse  të pëlqen që bujqit të dalin në protesta dhe kjo gjendje ekonomike që është le t’ju rrojë jo në 2021 por 2081 që unë kam bukë me hëngër. Nëse  kërkohen zgjedhje të parakohshme kërkohen që të stabilizohet gjendja politike dhe ekonomike, jo për PAA.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.