Jep dorëheqjen zv/ministri i Financave

0

Elton Haxhi nuk do jetë më zëvendës ministër i Ekonomisë dhe Financave.

Sipas burimeve mediatike sot ai ka dhënë dorëheqjen nga detyra në këtë Ministri.

Nuk bëhen me dije arsyet kryesore që kanë cuar në dorëheqjen e Haxhit por ajo që mund të thuhet është se kjo është dorëheqja e dytë pas dorëheqjes të zvministrit Erjon Luci pak kohë më parë.

Vendimi nuk është zyrtarizuar ende pasi do votohet dhe në mbledhjen e qeverisë, por që është thjesht një akt formal. Ende nuk dihet emri me këto zëvendësohet Haxhi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.