Denoncoi mungesën e veshjeve speciale në QSUT, shkarkohet mjeku Ilir Allkja

0

Ilir Allkja mjeku i QSUT i cili pak ditë më pare denoncoi mungesën e veshjeve speciale per personelin mjekësor është shkarkuar nga detyra. Lajmi konfirmohet nga vetë Allkja përmes një postimi në facebook, ku shkruan se për arsye të panjohura i është kërkuar largimi nga puna.

Statusi i mjekut Ilir Allkja

‘Miq sonte më është kërkuar të largohem nga puna pa motivacion!

Kerkova të ma jepnin me shkrim!

Hakmarrje e ulet e Edi Rames dhe e Skender Bratajt ne ditët kur Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për mjekë !

Sonte po qendroj në punë kundër urdhrit , në shërbim të pacientëve !

Ju dua shumë !- shkruan Allkja në postimin e tij. Kujtojmë se pak ditë më parë Allkja u shpreh se do të vetëkarantinohej pasi kishte vizituar tre të dyshuar me COVID 19,  dhe se nuk ishte i pajisur me veshje speciale, por vetëm me një maskë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.