Koronavirusi/Tabaku: Shqiptarët duan shpresë, por qeveria do paguajë 240 milionë më shumë PPP-ve

0

Përmes një postimi në facebook, ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me planin ekonomik të qeverisë për COVID19.

Tabaku shkruan se ajo që u ofrua ishte një plan ekonomik i pamjaftueshëm, ndërsa thekson se qeveria është e vendosur në betejën për oligarkët.

“Kërkuam një plan ekonomik në shërbim të biznesit dhe qytetarëve për pandeminë ekonomike. Ajo që u ofrua ishte një plan ekonomik i pamjaftueshëm. Sot ekonomia ka nevoje per mesazhe shprese e optimizmi, por qeveria me sa duket është e vendosur në betejën për oligarkët. Plani i qeverisë për vetëm 5 PPP pritet të shkojë në total 1 mld euro. 240 mln euro vetem nga “gabimet ne kontrata”

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.