Ministrat e BE japin dritën jeshile për negociatat, Basha: Tani gjithçka është në dorën tonë

0

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të ministrave të Bashkimit Evropian për t’i hapur rrugën çeljes se negociatave Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Përmes një postimi në ‘Twitter’, ai shprehet se sa më shpejt të plotësojmë detyrimet aq më parë do të bejmë realitet ëndrrën e shqiptarëve.

Postimi i plotë:

Sa më shpejt të plotesojmë detyrimet aq më parë do të bejmë realitet ëndrrën e shqiptarëve.

Vendet anëtare të BE-së dëshmuan sot se e mbështesin Shqipërinë dhe shqiptarët me shprehjen e vullnetit për të hapur negociatat. Tani gjithçka është në dorën tonë për të përmbushur të gjithë kushtet e vendosura për nisjen e tyre.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.