Horoskopi 27 mars, ja parashikimi i yjeve për ju

0

Dashi

Ndonjëherë të qenit modest, të mos tregohesh i mirë me të gjithë është qëndrimi më i mirë për të qenë i mbrojtur nga zilia e të tjerëvë që mund të shkaktohet nga suksesi juaj. Mos harroni se gjëja e rëndësishme është të merrni, jo të tregoni! Intuita e fortë, e stimuluar si asnjëherë më parë në këtë periudhë, do t’ju lehtësojë të merreni me biznes, në marrëdhënie pune dhe në në studime. Stabiliteti dhe siguri në çift.

Demi

Hëna dhe Mërkuri do t’ju ndihmojnë të vini në praktikë projekte dhe ide për të sjellë ndryshimet që keni në mendje. Fryma e sipërmarrjes është në plan të parë: në fakt, aktivitetet e vetëpunësuara favorizohen! Jeta e çiftit pritet të jetë e qetë, falë edhe pasionit që do të shfaqet papritur. Nëse jeni grindur, do të keni mundësi të bëni paqe shumë shpejt.

Binjakët

Jini të duruar, mos e humbisni qëllimin që keni, po tregoni mençuri duke gjetur momentin e duhur për të vepruar. Me Hënën në shenjën që i paraprin tuajit, më mirë të mos vendosni asgjë, por thjesht të prisni për ngjarjet që do të çojnë në një pikë kthese në aspektin familjar dhe ekonomik.

Gaforrja

Hapa të mëdha mund të ndërmarrësh falë iniciativës dhe vullnetit! Ju do jeni mjaft këmbngulës në kryerjen e angazhimeve profesionale, si dhe sharmin tuaj personal do ju bëjë të këndshëm për të tjerët. Një nyje pëlqimi do të mjaftojë dhe ju menjëherë do të hidheni në sulm: entuziazmi dhe siguria do të jenë armët fituese!

Luani

Tensioni që ndjeni në ajër është thikë më ty presa, veçanërisht në punë, me bashkëpunëtorë ose kolegë që sot, kush e di pse, nuk mund t’i duroni. Shpenzimet e çmendura dhe rënia e popullaritetit janë të mundshme. Në jetën private, do të shkoni në kërkim të emocioneve të reja.

Virgjëresha

Ju njiheni për maturinë, metodën dhe saktësinë e tuaj, prandaj duhet të triumfoni me inteligjencën. Do të keni motivime për të vepruar mirë rrjedhimisht do arrini shumë! Kështu që përfitoni nga kjo për të bërë propozime, për të zhvilluar projekte, për të gjetur mënyra alternative të të shprehurit në punën tuaj. Dashuria jep momente të jashtëzakonshme.

Peshorja

Në jetën e përditshme nuk keni probleme madhore, ju vlerësoheni dhe merrni ftesa. Në çift, përveç disa diskutimeve, gjithçka do jetë e zakonshme. Keni vetëm dy mënyra për të shpëtuar nga rutina: fantasia dhe një revolucion i zakoneve. Përmirësimet do të jenë të mundshme. Nëse ju pëlqejnë tema misterioze, në këtë ditë do të keni mundësinë t’i thelloni ato.

Akrepi

Ju do të preferonit një ditë më qetësuese, por shigjetat e hedhura nga Hëna në Demi shkojnë kundër rrymës në lidhje me pritjet tuaja. Asnjëherë mos hiqni dorë! Sado e vështirë të jetë ndeshja, dikush atje lart ju do dhe do t’ju japë një dorë. A jeni i dashuruar? Nuk ka asgjë që rrezikon vërtet stabilitetin tuaj emocional.

Shigjetari

Dita kërkon një përpjekje të madhe, por kënaqësitë do të jenë shpërblyese. Financat tuaja do të rriten për fat të mirë: të ardhurat dhe shpenzimet e reja që dukeshin të pashmangshme, do të jeni në gjendje t’i eliminoni, do ta bëni llogarinë tuaj bankare më thelbësore! Iniciativat tuaja të dashurisë do të vlerësohen nga partneri dhe do të forcojnë gjithnjë e më shumë lidhjen emocionale.

Bricjapi

Hëna në Demi është e mrekullueshme për shenjën tuaj, për çështje sentimentale. A nuk ka ndodhur ende asgjë e re? Kjo e premte ju jep një atmosferë astrale shumë tërheqëse, emocionuese sa i përket dashurisë. Nëse jeni për fat të mirë në çift, gjithçka do të jetë mirë. Nëse jeni vetëm, bëni një dëshirë: me siguri do të bëhet e vërtetë! Mundësitë të reja në biznes.

Ujori

Hëna nuk do ketë një ndikim shumë të mirë sot në jetën tuaj, megjithatë, kjo nuk do të thotë mungesë dashurie ose pasion ose aksidente të mërzitshme të paparashikuara në punë; ndikimi nxjerr në pah gjendjen shpirtërore (subjekt i ulje-ngritjeve), familjes, prindërve, fëmijëve, të afërmve (duke mos përjashtuar argumentet, keqkuptimet). Ju nuk duhet  të shqetësoheni, kjo ndodh!

Peshqit

Me Hënën dhe Venere në anën tuaj, dita fillon shumë mirë në lidhje me marrëdhëniet private dhe romantike. E premte kaq e këndshme, plot mundësi për të jetuar dashuri me intensitet dhe pjesëmarrje të madhe, si emocionale ashtu edhe seksuale. Nëse jeni vetëm, do të jetë më e lehtë për ju të shprehni nevojat tuaja dhe t’i ofroni vetes një marrëdhënie të re.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.