BallinaAktualitetKoronavirusi/Klevis Balliu: 2 arsye pse Rama nuk ndërmerr masa ekonomike. Ka bërë...

Koronavirusi/Klevis Balliu: 2 arsye pse Rama nuk ndërmerr masa ekonomike. Ka bërë kualicion me…

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu thotë se kryeministrin Edi Rama, situata me koronavirusin po e mban në pushtet. Në një postim në rrjetet sociale, Balliu akuzon kryeministrin se ka bërë “koalicion” me virusin për të “zgjatur pushtetin”

“Kjo është dhe arsyeja pse Rama në papërgjegjshmëri të plotë ose mbase edhe me dashakeqësi personale, vendos që njerzit të shkojnë dhe të paguajnë drita, ujin dhe çdo taksë tjetër”, shkruan ish deputeti.

Postimi i plotë i Klevis Balliut:

Rama në “koalicion” me Coronavirus

Dy arsye pse Rama mbështet Coranavirusin duke mos ndërmarrë masat ekonomike dhe papërgjegjshmërinë totale institucionale.

Fillimisht, nëse për të gjithë Coronavirus është një mallkim për Ramën është një bekim, pasi përsa kohë është Coronavirus nuk mund të ushtrohen as protesta, as zgjedhje.

Rama përsëri është drejt fundit të tij por Coronavirus e mbajti në pushtet dhe ai e di se është i mbrojtur përsa kohë është Coronavirus në qarkullim.

Kjo është dhe arsyeja pse Rama në papërgjegjshmëri të plotë ose mbase edhe me dashakeqësi personale, vendos që njerzit të shkojnë dhe të paguajnë drita, ujin dhe çdo taksë tjetër.

Rama thotë se nuk duhet të dalim dhe këtu jam dakort por kur bëhet fjalë për të paguar dritat, ujin e taksat e tjera të shtuara prej tij duhet të dalësh që çke me atë punë.

Ai thotë se në të kundërt do ti presim dritat, por kur ikin dritat ikën edhe uji e kur ikën uji nuk mban dot higjenë. Ndërsa kur nuk kujdesesh për higjenën nuk lufton dot Coronën.

A po mundohet Rama ti heqi armët qytetarëve për të luftuar Coronavirus në mënyrë që Corona të zgjasi sa më shumë dhe që pushteti i tij të zgjasi sa më shumë?
Mendoj që po sepse ska shpjegim tjetër.

Është llogjike që nëse personi nuk punon ai nuk fiton para e nëse nuk fiton para nuk paguan dot taksat.
Këtë e kupton kushdo edhe një i pashkollë si Rama e kupton.

Ndaj ose Rama spo kupton këtë gjë të thjeshtë, që se besoj, por nëse është rasti duhet të largohet sepse është tejet i paditur për të luftuar virusin ose atëherë ai ka bërë një kualicion me virusin për të zgjatur pushtetin që përseri duhet të iki.

Nga do që ta shohësh për të hequr Coronavirusin duhet hequr CoRamavirus në fillim.

 

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments