Zbulon si ndihet pas prishjes së Teatrit/Neritan Liçaj: ‘Një pjesë e imja ka mbetur në ato rrënoja’

0

Aktori i njohur Neritan Liçaj është sot i ftuar në “Zonë e Lirë”, ku ka treguar si ndjehet disa ditë pas shembjes së Teatrit Kombëtar më 17 maj.

“Cila është gjendja jote shpirtërore në këto momente që po flasim? Si ndjehesh sot, pas 6 ditësh nga shembja e Teatrit?”, e ka pyetur Çani Neritanin.

“Janë shumë të ndërthurura të gjitha bashkë, një pjesë e imja ka mbetur nën rrënoja.

Pjesa tjetër jam krenar që luftuam deri në fund. Ishte shumë brutale e gjitha, jo si aksion e policisë. Kjo është diktat. I qetë nuk do jem kurrë, gjithë ditën do më shoqërojë.

I fundit që ka dalë nga Teatri isha unë dhe një aktore tjetër. Ai Teatër u mbyll me një aktor që doli prej tij”, ka thënë Neritani.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.