Basha: Kush minon garancitë për standartet, nuk do zgjedhje demokratike dhe integrim

0

Kreu i opozitës Lulzim Basha  shpërndau qendrimin e kreut të Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, për reformën zgjedhore. “PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ato janë në interesin më të mirë të Shqipërisë.  Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore, nuk do zgjedhje demokratike dhe as integrimin europian të Shqipërisë.”

Zoti Basha e mbajti këtë qendrim, pasi kryeministri Edi Rama u tërhoq dhe bllokoi dje në Këshillin Politik, konsensusin për identifikimin biometrik në zgjedhje

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.