BallinaAktualitetQSUT vazhdon të infektojë qytetarët, ja rasti i ri

QSUT vazhdon të infektojë qytetarët, ja rasti i ri

Ministria e Shëndetësisë vazhdon të bëjë kërcënime për ndjekje penale për personat që shpërndajnë korovirusin, por kanë harruar se janë pikërisht strukturat në varësi të saj që po shpërndajnë infeksione të reja.

Kështu ka ndodhur edhe në këtë herë në një tjetër raste të ri, ku një qytetare është infektuar në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ në Tiranë.

Një grua nga Libofsha ka dalë pozitive nga koronavirusi. Ajo është infektuar në mjediset e QSUT-së në Tirane, pasi vuan nga leuçemia.

Gruaja ka marrë trajtim në hematologji dhe është kthyer në shtëpinë e saj në Libofshe ku i është nënshtruar edhe tamponit duke dalë pozitive.

Tampon ka bërë edhe bashkëshorti i saj i cili fatmirësisht ka rezultuar negativ.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments