BallinaSportVIDEO/Vazhdon “makthi” italian i Sarrit, Napoli fiton Kupën e Italisë

VIDEO/Vazhdon “makthi” italian i Sarrit, Napoli fiton Kupën e Italisë

Finalja e Kupës së Italisë mes Napolit dhe Juventusit, u vendos vetëm nga pika e bardhë e penalltisë. 90 minutat e rregullta, u mbyllën pa gol, me të dyja skuadrat që i kishin rastet e tyre, por që nuk ia dolën të tundin rrjetën.

Napoli luajti disi më i tërhequr, duke tentuar kundërsulmet, ndërsa Juventusi vuajti nga forma “jo” e yjeve të sulmit si Dybala e Cristiano Ronaldos.

Pas 90 minutave të rregullta, futbollistët e të dyja skuadrave iu drejtuan pikës së bardhë të penalltisë. Dybala mori i pari topin në duar, por penalltia e tij u prit nga gardiani napolitan, Meret.

Insigne shënoi penalltinë e parë për Napolin. Edhe penalltia e dytë e Juventusit, e pasktë: Gaboi Danilo. Politano ccoi shifrat 2-0 për Napolin. Bonucci shënoi për Juven, i saktë dhe Maksimovic për Napolin. Ramsey shënoi dhe penalltia vendimtare, ishte në kmëbët e Milik. Polaku shënoi dhe i dha Kupën e Italisë Napolit!/acbnews.al