BallinaAktualitetNjë tjetër vdekje në QSUT/ Ndërron jetë qytetari nga Kruja

Një tjetër vdekje në QSUT/ Ndërron jetë qytetari nga Kruja

Ndërron jetë në QSUT një 82-vjeçar nga Kruja.
Viktima me inicialet B.D ishte prej ditesh i intubuar dhe pasditen e sotme ka ndërruar jetë.

82-vjeçari, përveç se i prekur me Covid-19, vuante dhe nga sëmundje të tjera

Ky është rasti i një infektimi komunitar, pra nuk dihet nga mund të jetë infektuar.

Aktualisht në Krujë janë mbi 110 persona aktivë të prekur me Covid-19.

Me vdekjen e 82-vjeçarit shkon në 80 numri i viktimave nga Koronavirusi në vend. dhe rasti i parë fatal në Krujë.

Sa i përket infektimeve, që javët e fundit njohin vetëm rritjen, Shqipëria ka 1183 raste aktive ku dominojnë Tirana, Durrësi dhe Shkodra.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments