BallinaKronikeVIDEO/Po udhëtonin me shpejtësi, mjeti përplaset me shtyllën, plagosen rëndë dy të...

VIDEO/Po udhëtonin me shpejtësi, mjeti përplaset me shtyllën, plagosen rëndë dy të rinj

Dy të rinj kanë mbetur të plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Berat, si pasojë e një aksidenti. Sipas “News 24”, ngjarja ndodhi pak minuta më parë në lagjen periferike të qytetit në lagjen “Uznovë”.

Në aksident është përfshirë një mjet tip ‘Audi A 80’, me targa AA 135 BZ, ndërsa shoferi ka humbur kontrollin si pasojë e shpejtësisë së lartë dhe është përplasur me shtyllën.

Pas përplasjes me shtyllën, mjeti ka përfunduar i përplasur me murin ndarës të një shtëpie në anë të rrugës, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur shoferi, N.Xh, 30-vjeç dhe pasagjeri, një 27-vjeçar.

Ata janë dërguar në Spitalin Rajonal të Beratit në gjendje të rëndë dhe janë nën kujdesin e mjekëve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments