Horoskopi 10 gusht, ja parashikimi i yjeve për ju

0

Dashi

Yjet dy ditët e para të javës do vënë në qëndër të vëmendjes sektorin e mallrave materiale, lehtësojnë suksesin në profesion dhe në menaxhimin financiar. Ata që janë me pushime të të gjejnë opsione interesante për të kaluar ditën. Shfrytëzoni sa më mirë energjitë tuaja, të cilat këto ditë i keni me shumicë.

Demi

Mbani të fshehta planet dhe ambiciet tuaja, të paktën për sot. Më mirë të jesh i kujdesshëm, veçanërisht me fjalët dhe takime e fshehta dhe hidhërimet ndaj një personi tjetër që nuk është partneri juaj zyrtar, sepse mund të shkaktosh xhelozi të fortë tek ai / ajo, duke krijuar një skenë katastrofike.

Binjakët

Dita e sotme do jetë më e përshtatshme për meditim sesa për veprim. Yjet do ju bëjnë të keni një ditë të mbushura me ndjesi të bukura, për sa kohë që jeni në gjendje të ndryshoni disa nga dobësitë e karakterit tuaj në forca. Edhe pse nuk ju mungon krijimtaria dhe organizimi i mirë, nga frika se mos gaboni, përfundoni duke u indivizuar dhe duke djegur mundësi të mira që ju vijnë.

Gaforrja

Dy ditët e para të javës, do jeni më të hapur për të tjerët dhe në të njëjtën kohë më rezistent dhe të sigurt kur duhet të shpreheni. Nëse jeni beqarë sot dhe nesër, dashuria mund të linde në vendin e punës, në mesin e miqve të vjetër, por kjo nuk do të thotë të neglizhni njohjet e reja.

Luani

Mungesa e elasticitetit dhe pasigurisë mendore, e cila do ju karakterizojë gjatë ditës, do ju ngadalësojë dhe ngatërrojë në veprime dhe zgjedhje. Herë pas here, mos nxitoni. Vepro kur të jesh i sigurt për atë që duhet të bësh. Në dashuri, shmangni kritikat fyese: nuk është rasti të prishni një periudhë kaq të bukur!

Virgjëresha

Yjet e tre ditëve të para të javës ju duan në një mënyrë të veçantë. Qetësi e plotë, me ndikime perfekte për të zgjeruar kufijtë. Do jenë ditë konstruktive plot dashuri. Gjëja e rëndësishme është të mos e prisni të pamundurën dhe të mos tregoheni kokëfortë për detajet: bëni idetë tuaja të vlefshme me thjeshtësi dhe do të zini sa më shumë miq.

Peshorja

Kjo nuk është koha për t’iu nënshtruar dëshirës këmbëngulëse dhe shtypëse të një partneri, i cili, shpesh, ka përfituar nga mirësia juaj dhe qëndrimi juaj mbrojtës. Ngjarjet e ditëve të ardhshme do të konfirmojnë gatishmërinë tuaj për të ndërmarrë veprime vendimtare, që synojnë përmirësimin e jetës suaj të dashurisë dhe marrëdhëniet asociative.

Akrepi

Ata që mendojnë se po ju ndalojnë janë gabim! A ndjeheni të destabilizuar, të hutuar dhe të shqetësuar dhe nuk ka asgjë që mund t’ju kënaqë? Flisni me partnerin tuaj për këtë: do të zgjidhni shumë më tepër nga sa mendoni. Momentet e krizës me partnerin tejkalohen me një sens më të madh realiteti dhe me një heqje dorë nga liria e dikujt.

Shigjetari

Përparime në sektorin profesional. Ju mund të merrni një vendim që mund të ndryshojë jetën tuaj të përditshme. Trego cilësitë e tua si optimizëm dhe një ndjenjë të fortë drejtësie, që tani më shumë se kurrë ju duhet. Këto dy ditë duhet të kujdeseni sa më shumë për veten, shëndetin, hobin dhe kafshët shtëpiake.

Bricjapi

Yjet e ditës së sotme dhe të nesërme premtojnë emocione të mëdha, ndjesi dhe ngjarje në të cilat ju mund të shihni të plotësuara dëshirat tuaja më të thella. Në çift do ndiheni sikur keni rilindur. Dikush mund të kënaqet në një mbrëmje përkëdhelëse ose në një darkë në një restorant romantik.

Ujori

Në dy ditët e para të javës lind konfuzion dhe dembelizëm. Paqëndrueshmëria emocionale dhe frika që ju mund të ndjeni do ju bëjë më pak diplmatë dhe nuk do dëshironi të dëgjoni. Sot dhe nesër është më mirë të flisni më pak.  Nëse jeni në punë, mos bëni thashetheme për kolegët, klientët ose eprorët. Gjithashtu kini kujdes që të mos humbni objektet ose dokumentet me vlerë.

Peshqit

Dy ditët e para të javës do jenë të shkëlqyera dhe krijuese. Do keni risi të këndshme në dashuri. Në qytet ose me pushime ka mundësi të jeni të kënaqur me mënyrën tuaj të jetesës dhe nuk ndjeni nevojën për të marrë emocione të jashtëzakonshme. Mësoni rreth interesave humanitare dhe shpirtërore, në mënyrë që t’i ndani me ata në nevojë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.