BallinaAktualitetInfektohen me koronavirus mësuesja, edukatorja dhe sanitarja në Delvinë

Infektohen me koronavirus mësuesja, edukatorja dhe sanitarja në Delvinë

Një edukatore, një mësuese dhe një sanitare e Kopshtit Qendër në qytetin e Delvinës kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

Menjëherë pasi ato janë konfirmuar pozitive ka nisur hetimi epidemiologjik dhe janë izoluar të gjithë ata që kanë kontaktuar të infektuarit, ndërkohë që ka nisur dhe dezinfektimi i mjediseve shkollore.

Zyra Arsimore e Delvinës bën me dije se ka zëvendësuar menjëherë mësuesen, edukatoren dhe sanitaren, ndërkohë që do të vazhdohet me kryerjen e tamponëve te të dyshuarit.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments