Koronavirusi hyn në shkollën 9-vjeçare të Bulqizës, 5 mësues dhe drejtori dalin pozitivë

0

Covid 19 hyn në shkollën 9 vjeçare “Shefqet Tanci” në Bulqizë. Lajmi bëheti ditur për “BalkanWeb” nga gazetari Enver Doçi, i cili thotë se kanë dalë pozitivë me këtë virus drejtori i shkollës dhe 5 mësues.

Edhe pse janë 5 mësues dhe drejtori i shkollës me Covid 19 mesimi mësohet se vazhdon rregullisht.

Bëhet me dije po ashtu se në gjithë qarkun e Dibrës janë aktiv 90 persona.

Ka nga ato persona që shkojnë e bëjnë tamponin në spitalet private dhe nuk tregojnë që janë të prekur nga Covid 19 duke vazhduar të punojnë në institucione shtetërore, theksoi gazetari.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.