Libri i Flutura Açkës: Një rrëfim mbi dhimbjen, zinë dhe humbjen, shkruar së bashku me të birin

0

Shkrimtarja dhe nëna Flutra Açka rrëfen për Abc News  vështirësitë e të shkruarit të romanit Requiem për të birin.

Autorja  sjell me këtë libër  fjalën fatale “E pabir”, ky vetërrëfim shkon në zemër lidhjes së epërme Mëmë bir” dhe është një thirrje për ruajtjen e shkëlqimeve të kujtimeve, si e vetmja pasuri që ka vlerë për prindër me fat si të sajin.

Ky udhëtim tronditës më i vështiri i jetës së autores, sipas saj është njëherësh një thirrje për vlerën e jetës dhe dashurisë njerëzore.

Për më tepër ndiqni specialen e përgatitur nga gazetarja Leontina Nika. /abcnews.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.