Infektohet Bashkia e Vlorës, dy punonjëse rezultojnë me Covid-19

0

Nga 284 që ishte numri total i infeksioneve në të gjithë vendin ditën e sotme, në Vlorë u testuan pozitivë 13 persona.

Burime për median bëjnë me dije se mes të infektuarve ishin edhe dy punonjës të Bashkisë së Vlorës.

Pas testimit pozitiv të tyre ata janë karantinuar në banesë dhe ambientet e institucionit janë dezinfektuar.

Numri i infektimeve në të gjithë vendin vijon të mbetet i lartë, ndërsa ai i viktimave po rritet. Sot humbën betejën me virusin shtatë persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 487./ Panorama/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.