BallinaKronikeEMRI+FOTO/Tragjike në Greqi, gendet i varur 40-vjeçari nga Dibra

EMRI+FOTO/Tragjike në Greqi, gendet i varur 40-vjeçari nga Dibra

Një 40-vjeçar nga Dibra është gjetur i varur në Iraklio të Kretës në Greqi. Njoftimin për këtë ngjarje të rëndë, e ka bërë të ditur Komuniteti Shqiptar në Hania, duke treguar edhe identitetin e shqiptarit, i cili quhet Altin Merdini.

Ndërkohë, Komuniteti Shqiptar në Hania dhe ambasadorja Luela Hajdaraga kanë kontaktuar me familjarët e të ndjerit që kërkojnë nga organet kompetente të Iraklios që të zbardhin ngjarjen.

Vlen të theksohet se është bërë e mundur nisja e trupit të tij për në Shqipëri.

Tragjike në Greqi/ Gjendet i varur 40-vjeçari nga Dibra (Emri+Foto)

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments