Publikohen këngët e Festivalit të 59-të Këngës. Dëgjojini 26 prezantimet….

0

Pas publikimit të listës së këngëtarëve pjesëmarrës, tashmë janë publikuar dhe këngët e konkurrentëve në Festivalin e 59-të të Këngës.

26 këngët e Festivalit janë këto:

Vendi im – Agim Poshka

Karma – Anxhela Peristeri

Peng – Devis Xherahu

Njësoj – Enxhi Nasufi

Zjarri im – Era Rusi

Jo – Erik Lloshi

Tjerr – Evi Reçi

Ty – Fatos Shabani

Kush je ti dashuri – Festina Mejzini

Vajzë – Florent Abrashi

E morën botën – Franc Koruni

E lirë – Gigliola Haveriku

Më jep jetë – Gjergj Kaçinari

Pendesë – Inis Neziri

Kujtimet s’kanë formë – Kamela Islamaj

Vallja e jetës – Kastro Zizo

Do t’ia dal – Klint Çollaku

Ora e jetës – Manjola Nallbani

Nëse vdes – Mirud

Valixhja e kujtimeve – Orgesa Zaimi

Vashëzo – Rosela Gjylbegu

Ka me t’ba me kajt – Sardi Strugaj

Meteor – Stefan Marena

Nënë – Viktor Tahiraj

 Vesi i shpirtit tim – Uendi Mancaku

Më mbron – Xhesika Polo

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.