Sherr mes deputetëve kosovarë, shihni momentin kur ata përplasen fizikisht në Kuvend

0

Është shoqëruar me debate të forta seanca plenare në Kuvendin e Kosovës. Gjatë diskutimeve rreth çështjes së personave të pagjetur, situata është tensionuar brenda sallës, ku deputetët janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin.

Në videon e publikuar nga mediet kosovare, shihet momenti kur përplasen fizikisht shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, dhe deputetë të Lëvizjesh Vetëvendosje.

Video nga Kuvendi tregon qartë që pas zënkave verbale, deputeti i VV, Hekuran Murati, në mënyrë të dhunshme tërheq deputetin e LDK-se, Arben Gashi.

 

 

Ndërkohtë, vetë Murati e ka pranuar që ka qenë i përfshirë në përplasje, por ka thënë se ai ka hyrë përë “t’i ndarë”, gjë që të kundërtën e tregon videoja. Seanca u ndërpre pas kësaj ngjarje dhe pritet të fillojë në orën 15:30.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.