Si u nda nga jeta ish-zv/kryeministri i parë qeverinë pluraliste Bashkim Kopliku. Vdiq rrugës në…

0

Janë zbardhur detaje të reja nga vdekja e ish-zv/kryeministrit të parë në qeverinë demokratike, Bashkim Kopliku.

77-vjeçari ishte shtruar prej ditësh në spitalin e Durrësit, pasi ishte infektuar me Covid. Por ditën e sotme Kopliku është transportuar me avion në Itali, ku edhe ka humbur jetën gjatë fluturimit.

Kopliku ishte zv/kryeministër dhe Ministër i Brendshëm në qeverinë e parë demokratike si edhe dy herë deputet në legjislaturat parlamentare.

Kopliku është edhe autor i rreth 700 shkrimeve opinion në gazeta të ndryshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.