VIDEOT/”Ujrat e zeza pushtojnë Kukësin”, Arif Rexhmati: Safeti propogandë  me yjet komuniste, dita e llogaridhënies për hajdutët po afron!

0

“Në Kukës bëhet veç propogandë dhe jo punë. Realiteti i Rilindjes në Kukës është propaganda e Safetit me yjet komuniste të ndezura në sfondet e reklamave, pas të cilave fshihen vjedhjet spektakolare të fondeve shtëtërore! 25 prilli do ju japë dënimin e merituar hajdutëve të Rilindjes!”. Eshtë ky denoncimi i kryetarit të Partisë Demokratike në Kukës Arif Rexhmati bërë në rrjetin social FB ndaj kryebashkiakut në detyrë Safet Gjici. Më këtë rast, z.Rexhmati denoncon shpërthimin e ujërave të zeza në dy lagje të qytetit, ku sipas tij Bashkia Kukës nuk është aspak në detyrat funksionale.
“Ky top i ngelur në mes ujërave të zeza në lagjen Bozhë të qytetit Kukës është i një fëmijë që endërron kënd lojërash, rrugë të shtruara, shkolla me ngrohje , kanalizime dhe pastërti gjëra të cilat ka tre muaj që kërkohen nga 30 familje të kësaj lagjeje! Realiteti i Rilindjes në Kukës është propaganda e Safetit me yjet komuniste të ndezura në sfondet e reklamave, pas të cilave fshihen vjedhjet spektakolare të fondeve shtetërore! Dita e llogaridhenies po afron! 25 prilli do ju japë dënimin e merituar hajdutëve të Rilindjes!”- thonë në një nga denoncimet e tij z.Arif Rexhmati, kreu i PD Kukës.
Në një tjetër denoncim pak ditë parë shefi i opozitës lokale në Kukës shkruan në rrjetin social FB: -“Banoret e Lagjes se Re në Kukës kanë mbi 10 dite që kutërbojnë erën e keqe të ujerave të zeza që kanë vërshuar nëpër rrugë. E si mund te ndodhte ndryshe,  kur stafi i SHA Ujësjellës Kanalizime Kukes me të gjitha mjetet ështe vënë në dispozicion të të emëruarit të Ramë në Kukës për ti dërguar  në shtepi ujin që po i grabisin lagjes Gjanë në Bushtricë?! Hajduteve  të ujrave, pyjeve, mineraleve, fondeve publike po u vjen fundi! Koha  për të reaguar, për të vepruar për interesat e komunitetit , pë më shumë investime dhe mbështetje për qytetarët dhe jo për pushtetarët!. Koha të mbështesim PD-në dhe Lulzim Bashën! Për ditë më të mira!”.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.