Propaganda me shifrat/Ulin testimet, ‘bien’ infektimet, por vdekjet ende të larta!

0

Që pas denoncimit të kreut të opozitës Lulzim Basha, se është manipuluar numri i viktimave të koronavirusit Covid-19, qeveria e propagandës që drejtohet nga Edi Rama ka ndërmarrë një nismë tjetër.

Këtë herë ata kërkojnë që të ulin numrin e infektimeve të reja, në mënyrë artificiale.

Kanë zgjedhur të ulin numrin e testimeve, për të ulur dhe infektimet.

Në datën 20 nëntor ishin 2677 testime ditore dhe 836 raste të reja.

Sot janë 2084 testime dhe 565 raste të reja. Siç shikohet numri i testimeve është ulur me 600 tamponë më pak, duke ulur edhe numrin e rasteve të reja me thuajse 300.

Pas manipulimeve, edhe propagandën me shifra po e bën Edi Rama.

20 nëntor:

2677 testime ditore.

836 raste te reja pozitive.

21 nëntor:

2470 testime ditore.

737 raste te reja pozitive.

22 nëntor:

2084 testime ditore.

565 raste te reja pozitive

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.