BallinaKronikeEMRI/ Ja kush është shqiptari i ekzekutuar me 8 plumba në Bruksel

EMRI/ Ja kush është shqiptari i ekzekutuar me 8 plumba në Bruksel

bardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Gazetarja Klodiana Lala konfirmon për ‘BalkanWeb’ se bëhet për Ardit Spahiun nga Elbasani.

Spahiu u vra me 8 plumba në zonën e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend.

Viktima, 38-vjeçar, ka qenë më i arrestuar në 2010-ën për vrasjen e një 52-vjeçari në Elbasan, Gëzim Alikajt

Dyshohet se 38-vjeçari qëndronte ilegalisht në Belgjikë. Deri më tani nuk dihet ende pistat mbi të cilat po zhvillohen hetimet.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments