Detaje të reja/Si u vra shqiptari në Brazil në restorantin ku po kalonte mëngjesin

0
65

Janë zbuluar detaje të reja nga ekzekutimi mafioz i shqiptarit, Ili Zelka, ditën e djeshme në qytetin e Sao Paolo në Brazil. Sipas mediave braziliane shqiptari u qëllua për vdekje, ndërsa ishte ulur në një restorant në Jardins, në rajonin qendror të São Paulo.

Policia po heton ende shkaqet e vrasjes. Autorët e ngjarjes nuk janë identifikuar ende nga policia. Zelka mësohet se ka qëndruar në një hotel të nivelit të lartë, që nga 20 nëntori.

Gjatë mëngjesit, ai ishte ulur në Bar-Restorant Zurich, në një cep midis Lorena Mall dhe Pamplona Street, në momentin kur u vra.