BallinaAktualitetRegjisori Budina i drejtohet forcave të rendit mes lotësh: Ku e gjeni...

Regjisori Budina i drejtohet forcave të rendit mes lotësh: Ku e gjeni kurajën që shtyni intelektualë? Hiqe atë armë dhe…

Regjisori Robert Budina pjesëmarrës në protestën e sotme për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha, iu drejtua forcave të rendit me disa pyetje retorike.

Ai nuk i ka përmbajtur dot lotët, ndërsa pyet policët me skafandra se ku e gjenin kurajën për të shtyrë intelektualët.

Pjesë nga deklarata:

Kam që në ’90 që jam këtu. Çfarë iu kemi bërë këtyre njerëzve. Më shihni të armatosur? Çfarë turpi jeni? Kush ua dha urdhrin? Si mo shtyni ju intelektualë? Ku e gjeni kurajon? Hiqe atë armë dhe trego se je qytetar. Kam katër vjet që ne do të fitojmë me kulturë. Ju detyruat njerëzit të gjuajnë me gurë, të gjuajnë me armë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments