Agron Duka kandidon në Durrës në listat e PD. PAA do të ketë kandidatë dhe në…

0

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbyllur marrëveshjen e parë me partitë aleate në opozitë për zgjedhjet e 25 prillit.

Burime nga PD, kanë konfirmuar se sot është arritur në parim marrëveshja me Partinë Agrare Ambientaliste, mes kreut demokrat Lulzim Basha dhe atij të PAA, Agron Duka.

Burimet kanë konfirmuar se Agron Duka do të jetë pjesë e listave të PD-së në qarkun e Durrësit

Duka pritet të jetë në një zonë të sigurtë të daljes si deputet si dhe qarqe te tjera do kete emra jo pjese e listes fituese.

Pak ditë më parë kreu i PD-së Lulzim Basha ka emëruar edhe të dërguarin e tij politik në Durrës, Edi Paloka.

Burimet në PD thanë se brenda pak ditësh do të përfundojnë edhe marrëveshje me aleatët e tjerë në opozitë duke vendosur përfundimisht edhe mënyrën se si opozita do të paraqitet në zgjedhjet e 25 prillit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.