Tre tërmete brenda disa orëve në Greqi

0

Një tërmet me magnitudë 4.2 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në Greqi. Sipas mediave të vendit fqinj, lëkundja e kishte epiqendrën pranë Glyfada, Phocis.

Kjo është goditja e tretë ë regjistruar pas tërmeteve të mbrëmshme. Natën e shkuar, Greqia u trondit nga dy tërmete, njëri 4.7 dhe tjetri 4.4 të shkallës rihter.

Bëhet e ditur se lëkundjet u ndjenë në 11:40 me orën lokale në zonën e Aigios dhe nuk raportohet për dëme materiale.

Tre tërmete brenda disa orëve në Greqi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.